Dzieci z lasu


Frederick Marryat
Dzieci puszczy
The Children of The New Forest

1847


Książka praktycznie niedostępna po polsku, wydano ją tylko raz - w 1931 r. - egzemplarz można zdobyć pewnie tylko w antykwariatach. Od dawna miałam na nią ochotę, a obecnie Kindle otworzył przede mną raj w postaci łatwo dostępnych, darmowych i legalnych klasyków w języku angielskim. Natychmiast skorzystałam i pierwszą książką przeczytaną na tym cudownym urządzeniu były właśnie "Dzieci Puszczy", czyli "The Children of the New Forest".


Recenzja na stronie Klasyka Młodego Czytelnika.

Komentarze

 1. Polecasz raczej dorosłym ze względu na język, czy raczej na treść? Świetne tytuły "wygrzebujesz" gdzieś ze stosu literatury młodzieżowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno i drugie.
   Pod względem językowym - nie wiem, jak wyglądało polskie tłumaczenie, pewnie teraz trąci myszką. Natomiast wersja angielska dla mnie była prosta, ale innym mogą przeszkadzać słówka, które dawno już wyszły z użycia i poprzestawiany szyk zdań.

   Pod względem treści - myślę, że mnie jako dziecku by się spodobała. Wizja tych dzieci, które muszą sobie radzić w lesie i dla których liczy się głównie honor i król, pobudza wyobraźnię. Ale ja się chowałam głównie na klasykach XIX-wiecznych. Podejrzewam, że dla współczesnych dzieci to jednak byłaby nuuuuuuuda. Ale ja nie mam dużej wiary w dzieci ;)
   Inna sprawa - sporo tu opisów polowań, łapania zwierząt, ich udomawiania w dość brutalny sposób. Nie są to może bardzo krwawe opisy, ale dla wrażliwego czytelnika przykre.

   Dzięki :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Z wizytą u Sienkiewicza. Cztery Marie.

Królewna Śmieszka

Literatura na ekrany! - Cykl o Ani z Zielonego Wzgórza (cz. 2)