9 czerwca 2011

Stało się

Stało się. Kilka dni temu skończyłam 30 lat. Minie jeszcze trochę czasu zanim się przyzwyczaję do myśli, że nie należę już do grupy młodych i prężnych "dwudziestek" ;) Jak to mówila Joanna Stirling z Błękitnego zamku (kończąc wiosen 29)- jeszcze młoda, ale nie po prostu młoda.  

Ale, hej, wiecie co? Trzydzieści lat to jest piękny wiek. Jestem dużo szczęśliwsza niż wtedy, kiedy kończyłam 20. Zmądrzałam, zyskałam spory dystans do wszystkiego, wyrobiłam sobie własny pogląd na życie. Zaakceptowałam swój wygląd (szkoda czasu na zamartwianie się, czemu nos ma akurat taki kształt, a stopy taki rozmiar, serio - głupio mi, kiedy pomyślę, ile energii zmarnowałam na nielubienie siebie). Poznałam siebie w stopniu, który kiedyś wydawał mi się nieosiągalny. Aż strach pomyśleć, jak życiowo mądra będę, kiedy skończę 40 ;)

Urodziny świętowałam, dzięki T., pod Giewontem, w dniu urodzin popełniając kondycyjne seppuku na tatrzańskich szlakach (kondycja przez zimę siadła mocno). Prezenty książkowe były, jakżeby nie, a przy okazji uzbierało się też parę uroczych drobiazgów ze straganów. Wracając, zahaczyliśmy o Kraków i wyjechałam stamtąd bogatsza o dwie lektury upolowane po 5 zł sztuka. Do tego jeszcze zakupiłam trzy książki o kwiatach balkonowych, bo to moje ostatnie hobby ( ostatnio rozwinięte, bo na pewno nie ostatnie w życiu - ciągle odkrywam nowe).

Książki przyczaiły się skromnie w rogu


Z boczku wyglądają tak...
...a tak od frontu.

W górnym rządku pierwsza z prawej prezentowa książka Williama Darlymple'a Nine Lives: In Search of the Sacred in Modern India - o różnych przejawach religijności w Indiach, podobno świetna.  Dwie z lewej to te upolowane w Krakowie: Sprawiedliwe wyroki sędziego Baogonga - dwadzieścia chińskich opowiadań detektywistycznych z XVI wieku (sic!) - oraz Mnisi-czarnoksiężnicy, czyli niesamowite historie o dziwnych ludziach autorstwa Pu Songling - też chińskie opowiadania z XVI wieku, tym razem o świecie wierzeń i magii. Ciągnie mnie i pcha ostatnio w stronę Azji.

Na dole wymarzona trylogia Zafona w oryginale (El Principe de la Niebla, El Palacio de la Medianoche, Las Luces de Septiembre), czyli mój ambitny plan wejścia na następny poziom znajomości języka hiszpańskiego. Plan będę realizować w wakacje, przeplatając lekturę seansami serialu El Internado, też w oryginale (będzie o nim jeszcze wpis).

A na koniec, też w ramach prezentów, zaczątek balkonowego ogródka. Prawda, że cudny?17 komentarzy:

 1. Gratulacje... wiek, stosik i balkon... cudne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Kobieta zyskuję z wiekiem jak to się mówi :)
  Życzę wszystkiego najlepszego i ogromnej ilości dobrych lektur :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego dobrego z okazji Urodzin!! A stos - piękny:)). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 5. Młoda jesteś i masz niezły stos:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy9.6.11

  Wszystkiego dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego...30-ka to piękny wiek, eh...kiedy ja miałem tyle lat :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepsze życzenia urodzinowe! I gratuluję nabytków książkowych oraz osiągnięć w balkonowym ogrodnictwie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego dobrego! Młoda jesteś i piękna, jak widzę na zdjęciu :) I oby tak zostało jak najdłużej - czego ci życzy 35-latka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobno prawdziwe, dojrzałe życie kobiety zaczyna się dopiero po 30, także - baw się i używaj ;-)

  Wszystkiego naj, naj, najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego- brzmi banalnie, ale tak naprawdę Ty sama wiesz, czego pragniesz najmocniej i spełnienia tych pragnień gorąco życzę! Czytania Zafona w oryginale bardzo zazdroszczę. Mam natomiast pytanie co do języka hiszpańskiego. Jako, że mój angielski mnie zadowala chciałabym wziąć się za drugi język, by opanować go na w miarę satysfakcjonującym poziomie. Waham się obecnie między rosyjskim, a hiszpańskim właśnie. Polecasz naukę tego języka? Jest łatwo przyswajalny, czy może trudny?

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkiego dobrego!:)
  Też bym chętnie Zafona przeczytała w oryginale. Balkonowy ogródek rzeczywiście cudny! Czekam na wpis o "El Internado", bo nie mam pojęcia, co to a chętnie się dowiem:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Samych dobrych chwil :)
  Też już za chwilę, za moment przekroczę ten granicę i staram się o tym nie pamiętać :]

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystkiego najlepszego :) Zazdroszczę Dalrymple'a. Zafon w oryginale, wow! Ambitne plany, jak długo się uczysz hiszpańskego?

  OdpowiedzUsuń
 16. Lilithin - właśnie kończę drugi rok nauki (3 godz. raz w tyg., bo na tyle mam czas). Wybrałam Zafona na początek, bo on operuje dość prostym językiem, zwłaszcza w książkach dla młodzieży.

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję w takim razie szybkiego opanowania języka :)

  OdpowiedzUsuń

Winter is coming... Tym razem w komiksie.

Nadciąga zima – długa, mroźna i niebezpieczna. Legendy mówią o tajemniczej trującej mgle, która się wtedy pojawia, jakby głód i krwiożercz...